Przepisy z rodzaju: na kanapkę

Pasztet cebulowy wędzony

Dodane przez Przemek - sob., 31 Sierpień 2024
Czy pasztet można doprawić gotową mieszanką do krupnioka białego? A kto mi zabroni? Nie miałem przyprawy do pasztetu, której zazwyczaj używam, ale miałem przyprawę do krupnioka właśnie. Przeczytałem skład (w sumie podobny) i zacząłem działać. Pasztet wyszedł wyśmienity. Bardziej cebulowy (nie zrezygnowałem z dodania świeżej cebuli, mimo że było jej sporo w użytej mieszance), ale mi to akurat odpowiada.

Rozkoszna kiełbaska

Dodane przez Przemek - ndz., 30 Czerwiec 2024
Jeśli ktoś lubi dużą ilość czosnku w kiełbasie oraz sporą ilość pieprzu czarnego, to koniecznie musi sięgnąć po przyprawę „rozkoszną” – Dobry Smak Rozkoszna. Mieszanka doskonale sprawdza się we wszelkiego rodzaju kiełbasach, pieczeniach czy słoikach. Dawkowanie przyprawy najlepiej dobrać sobie do osobistych upodobań smakowych.

Wędzony sum

Dodane przez Michał - pt., 31 Maj 2024
Mięso suma jest bardzo smaczne, niezbyt tłuste, a także pozbawione małych ości. Ryba po uwędzeniu ma delikatny dymny smak, a dodatnie przypraw Dobry Smak Złota Rybka i Dobry Smak Sułtańska, nadaje jej lekko ziołowy charakter. Suma można, zjeść na ciepło (moim zdaniem jest wtedy najsmaczniejszy, )ale też i na zimno, lub mięso oddzielić od ości i zrobić sałatkę.

Pasztet wielkanocny

Dodane przez Michał - wt., 30 Kwiecień 2024
Pasztet z przepisu poniżej, może posłużyć jako inspiracja do przygotowania wyrobu na każdą okazję – nie tylko wielkanocną. Galaretka na powierzchni, pozwala nam na przygotowanie wielu ciekawych aranżacji. Użycie posypki Jager mix powoduje, że pasztet zyskuje ciekawy i kolorowy wygląd, który zachęca do degustacji.

Kiełbasa wiejska z majerankiem

Dodane przez Przemek - pt., 29 Marzec 2024
Dawno nie jadłem takiej typowo wiejskiej kiełbasy. Zawsze używałem jakiegoś miksu przypraw do innych rodzaju wyrobów. Do doprawienia tym razem użyłem sprawdzonej już mieszanki przypraw właśnie do kiełbasy wiejskiej. Dodatkowo dodałem majeranku. Pierwsza degustacja odbyła się już na gorąco, prosto po wyjęciu z wędzarni. Smak nie do opisania.

Wędzone piersi z kurczaka

Dodane przez Michał - pt., 29 Marzec 2024
Wędzone piersi z kurczaka dobrze sprawdzają się, zarówno jako wędlina na kanapkę, ale również jako dodatek do sałatki lub przekąska na zimno. Przygotowanie jej jest bardzo łatwe i nie wymaga wiele czasu i uwagi. Sam proces wędzenia również przebiega sprawnie i szybko, ponieważ wędzimy do koloru. Wymaganą temperaturę 72 stopni C, osiągamy podczas parzenia, co w przypadku filetów z kurczaka, zajmuję niecałe pół godziny.

Surowa à la metka

Dodane przez Przemek - wt., 27 Luty 2024
Zrobiłem na próbę kiełbasę surową w jelicie białkowym. Taka niby - metka. Skład surowcowy oraz przyprawy dodałem jednak typowo jak do kiełbasy surowej. Pomyślałem, co wyjdzie to wyjdzie. W efekcie wyszła bardzo dobra, w zasadzie smarowna kiełbasa surowa. Jak ktoś lubi surowiznę i nie gotuje kiełbasy surowej, to jak najbardziej może użyć jelit białkowych bo efekt ten sam a robota idzie szybciej.

Schab ze skórą

Dodane przez Michał - wt., 27 Luty 2024
Tak przygotowany schab (z skórą i tłuszczykiem), trudno dostać w sklepach mięsnych, dlatego też musiałem się pofatygować do zaprzyjaźnionego zakładu, żeby zamówić taki kawał mięsa. Schab z takimi dodatkami, jest bardziej soczysty i smaczniejszy, niż schab bez tłuszczyku. Żeby uzyskać, ciemno-bordowy kolor polecam użyć zrębek ze śliwy.

Kanapkowa z serem i papryką

Dodane przez Przemek - śr., 31 Styczeń 2024
Kiełbasę z serem w jelitach wieprzowych już robiłem. Teraz stwierdziłem, że zrobię sobie parzoną kiełbasę w osłonce termokurczliwej i dodam sobie jeszcze do niej kawałki suszonej papryki. Nadziewanie do takiej osłonki idzie bardzo szybko (nie trzeba używać i brudzić nadziewarki wystarczy naładować farsz łyżką). Jeśli ktoś lubi eksperymentować z kiełbasą, to taki wyrób powinien przypaść mu do gustu, a zamiast sera i papryki może dać do środka swoje ulubione dodatki.

Szynka wędzona surowa

Dodane przez Przemek - wt., 12 Grudzień 2023
Szynka wędzona niekoniecznie musi być dopiekana, bądź parzona. Świetnie smakuje również wędzona w niskiej temperaturze bez dalszej obróbki. Żeby smak wędzenia był bardziej intensywny, warto wędzić kilka dni po parę godzin. Szynka wtedy delikatnie obeschnie a smak stanie się bardziej intensywny.